En İyi Dondurma Makinesi Tavsiyeleri ve Markaları

Dondurmanın yaz aylarında keyifli bir içecek olduğu herkesçe bilinmektedir. Ancak özellikle evde kendi dondurmamızı yapmak istersek buna yardımcı olacak bir dondurma makinesine ihtiyacımız vardır. Pek çok farklı marka ve modelde dondurma makinesi bulunmaktadır. Bu yazımızda size piyasada ki en iyi dondurma makinelerini, özelliklerini ve fiyatlarını aktararak satın alma sürecinizde yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Dondurma makinesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar arasında kapasite, program sayısı, hızı ve garanti süresidir. Farklı bütçeleriniz olabilir, bu yüzden farklı fiyat aralıklarında ve modellerde dondurma makineleri ele alacağız. Markalar bakımından ise dünya devi olan Bosh, LG, Arçelik ve Grundig gibi yerli ve yabancı önde gelen markaları inceleyeceğiz. Umuyoruz ki bu rehber sayesinde en uygun dondurma makinesini kolayca seçebileceksiniz

En İyi Dondurma Makineleri

 • Smeg SMIC01 Dondurma Makinesi
 • Karaca Frozen Healthy Dondurma Makinesi
 • Cuisinart ICEB 40BCE Duo Cream Dondurma Makinesi
 • Tefal Dondurmacım Dondurma Makinesi
 • Caso 3298 Ice Creamer Dondurma Makinesi
 • Sage BCI600 The Smart Scoop Dondurma Makinesi
 • Wmf Kitchen Minis Dondurma Makinesi
 • Cookplus Mutfaksever 2 ın 1 Doğrayıcı ve Dondurma Makinesi
 • Kiwi 4704 2 Hazneli Dondurma Makinesi
 • Ariete Party Time Dondurma Makinesi

Smeg SMIC01 Dondurma Makinesi

Image 18
En İyi Dondurma Makinesi Tavsiyeleri Ve Markaları 11

Smeg, mutfakta kullanılan küçük ev aletlerinde uzmanlaşmış, “Made in Italy” kalitesiyle ünlü bir markadır. Smeg’in dondurma hazırlama aksesuarı SMIC01, mutfakta kremalı tatlılar yaparken bir yardımcı aracı olarak kullanılabiliyor.

SMIC01, Smeg’in retro tasarımlı Stand Mixer karıştırma makinelerine takılan bir aksesuar. Makineye takıldığında, dondurma, sorbe ve dondurulmuş yoğurt gibi soğuk tatlılar pratik bir şekilde hazırlanabiliyor. Aksesuarın çift bölmeli soğutma sistemi sayesinde yaklaşık 30 dakikada 1-1.5 litre arasında dondurma elde etmek mümkün.

Smeg’in farklı renk seçenekleri olan Stand Mixer modellerine uyumludur. Bu sayede kullanıcı makinesini kolayca aksesuarla buluşturup kremalı lezzetler yaratabiliyor. Aksesuar yemek yaparken hızlıca kullanılabildiği gibi, makinenin başka görevleri için kullanılmasına da olanak tanıyor. Böylece tek cihazla birden fazla işin üstesinden gelme imkanı da sağlıyor.

Kaliteli malzemeleri ve “Made in Italy” üretim kalitesi ile tanınan Smeg, bu aksesuarıyla da mutfakta pratiği ve lezzeti bir arada sunuyor. Yemek sevenler ve tatlı meraklıları için kullanışlı bir ürün olan SMIC01, kremalı tatlılar konusunda yaratıcı fikirler üretme imkanı yakalıyor.

Karaca Frozen Healthy Dondurma Makinesi

Image 19
En İyi Dondurma Makinesi Tavsiyeleri Ve Markaları 12

Karaca markasının evler için tasarlanmış dondurma yapma makinesi olan bu model, hem sağlıklı hem de kolay kullanımıyla dikkat çekiyor.

Makine sayesinde çeşitli meyve, süt ve yağsız süt alternatifleri kullanarak besin değeri yüksek dondurmalar hazırlamak mümkün. Makinenin kalıbı sayesinde dondurma kıvamında ve şeklinde donması sağlanıyor.

Karaca dondurma makinesi tek tuşla çalıştığı için kullanımı son derece kolay. Arka kapağın açılmasıyla içerisindeki haznenin temizliği de pratik bir şekilde yapılabiliyor.

Makinenin lime renk seçeneği modern tarzda mutfaklara uyum sağlıyor. Makine sessiz çalışmasıyla dondurmanın keyfini çocuklar da rahatlıkla çıkarabiliyor.

Farklı meyve ve süt kombinasyonları deneyerek evde kişiselleştirilmiş dondurmalar hazırlamak için oldukça uygun bir ürün. Hem sağlıklı hem lezzetli dondurmalar yaptıran bu makine, ev kullanımı için kaliteli bir seçenek sunuyor.

Cuisinart ICEB 40BCE Duo Cream Dondurma Makinesi

Image 20
En İyi Dondurma Makinesi Tavsiyeleri Ve Markaları 13

Cuisinart markasının ICE40BCE modeli çiftli dondurma makinesi, evde kaliteli ve lezzetli dondurma yapmaya imkan veriyor. Makine iki ayrı 1’er litrelik hazne ile hem farklı tatlarda dondurma yapılabildiği gibi aynı anda da iki çeşit dondurma için kullanılabiliyor.

Kullanım kolaylığı bakımından Cuisinart ICE40BCE Dondurma Makinesi öne çıkıyor. Entegre karıştırma kolları sayesinde dondurma karışımı rahatça karıştırılabiliyor. Açık kapak tasarımı ise dondurma yapımının her aşamasını görme imkanı sunuyor. Yaklaşık 20-30 dakika gibi kısa bir sürede 2 litreye kadar dondurma hazırlanabiliyor.

Makinenin metal gövdesi dayanıklılığı sağlarken, masa üstünden de az yer kaplaması avantajlar arasında. 50 Watt gücüyle tüm dondurma işlemlerinde yeterli performans sunuyor. Brüt 2 litre kapasitesi ev tipi kullanım için yeterli düzeyde.

Cuisinart markasının kalitesine uygun fiyat/performans oranıyla öne çıkan ICE40BCE modeli, evde pratik ve kaliteli dondurma üretimi için iyi bir seçenek olarak önerilebilir. Klasik çift hazneli tasarımı sayesinde birden fazla lezzet sunma fırsatı da sunuyor.

Tefal Dondurmacım Dondurma Makinesi

Image 21
En İyi Dondurma Makinesi Tavsiyeleri Ve Markaları 14

Tefal Dondurmacım, özel tasarlanmış kompakt bölmeleriyle dondurulmuş yiyeceklerin rahatlıkla buzdolabında saklanmasını sağlayan pratik bir üründür.

Avantajları:

 • Kompakt yapısı sayesinde buzdolabında az yer kaplar.
 • 4 adet sert plastik kompartımanı mevcuttur. Her biri farklı yiyeceklere ve miktarlara göre doldurulabilir.
 • Kompartımanlara yerleştirilen yiyecekler birbirine karışmaz.
 • Çıkarılabilir kompartımanlar yıkanabilir ve temizliği kolaydır.
 • Siyah-beyaz renk seçenekleri mevcuttur.
 • Fiyatı uygun düzeydedir.

Dezavantajları:

 • Sadece 4 kompartımana sahiptir. Daha fazla alanda ihtiyaç duyanlar için yetersiz olabilir.
 • Plastik malzemeden üretildiği için zamanla esnebilir ve şekil bozulması riski vardır.
 • Büyük boy dondurulmuş gıdaları almamakta daralttır.

Caso 3298 Ice Creamer Dondurma Makinesi

Image 22
En İyi Dondurma Makinesi Tavsiyeleri Ve Markaları 15

Caso markasının ürettiği 3298 numaralı dondurma makinesi, evlerde kremmsi dondurma veya yoğurt yapmaya yönelik tasarlanmış bir üründür.

Ürünün özellikleri şunlardır:

 • 2 litreye kadar dondurma veya yoğurt üretme kapasitesine sahiptir.
 • Kullanım esnasında içeriğin eklenebildiği dolum kapağı sayesinde pratik kullanım sağlar.
 • 60 dakikaya kadar yeniden soğutma özelliği vardır.
 • 4 farklı program sayesinde tam otomatik dondurma veya yoğurt üretimi mümkündür.
 • 30-60 dakika arasında kremmsi dondurma üretir. Yoğurt üretiminde ise 5-8 saat arasında beklentiyi karşılar.
 • Güçlü kompresör sayesinde ön soğutmaya gerek yoktur.
 • Yüksek kaliteli paslanmaz çelik gövdeye sahiptir. İnek ve bitki sütü kullanılabilir.
 • Kullanımı sezgisel ve anlaşılır şekilde tasarlanmıştır.
 • Çıkartılabilir dondurma kabı, dondurma porsiyonlayıcı kabı ve ölçüm kabı gibi aksesuarları vardır.

Caso markasının kaliteli malzemeler kullanarak ürettiği bu dondurma makinesi, evlerde pratik şekilde ve kısa sürede lezzetli dondurma ve yoğurt üretilmesine olanak sağlamaktadır. Fiyat/performans oranı da oldukça iyi düzeydedir diyebiliriz.

Sage BCI600 The Smart Scoop Dondurma Makinesi

Image 23
En İyi Dondurma Makinesi Tavsiyeleri Ve Markaları 16

Sage markasının ürettiği bu dondurma makinesi ev tipi kullanıma uygun profesyonel özelliklere sahip. 1 litre kapasiteli makine hem kolaylıkla hem de kaliteli sonuçlar vererek dondurma hazırlamanızı sağlıyor.

Sertlik derecesi ayarı sayesinde dondurmanızın kıvamını seçebiliyorsunuz. Taze malzemelerle yapacağınız dondurmanın yumuşak, yarı katı ya da katı olmasını belirleyebiliyorsunuz. Böylece her zevke ve isteğe uygun dondurma elde etme şansınız var.

Önceden ayarladığınız program sayesinde makine ön ısınma yaparak içeriği uygun sıcaklığa getiriyor. Böylece daha hızlı ve kolay dondurma hazırlıyorsunuz. Ayrıca soğutma fonksiyonu sayesinde hazırladığınız dondurmanın üç saate kadar uygun kıvamda kalmasını sağlıyor.

Makinenin paslanmaz çelik malzemesi hem dayanıklılık sağlıyor hem de kolay temizlik imkanı sunuyor. Kendi kompakt boyutlarıyla mutfakta az yer kaplıyor.

147 kullanıcı değerlendirmesinin 4,2 puana ulaştığı görülüyor. Kullanıcılar genel olarak makineden ve elde ettikleri sonuçlardan memnun olduklarını ifade ediyorlar. Fayda/fiyat oranı yüksek bir ürün olduğu değerlendiriliyor.

Wmf Kitchen Minis Dondurma Makinesi

Image 24
En İyi Dondurma Makinesi Tavsiyeleri Ve Markaları 17

WMF, küçük ev aletleri alanında uzun yıllardır kalite ve tasarımıyla öne çıkan markalardan biri. WMF KitchenminisR Dondurma Makinesi de bu kalite ve tasarım anlayışının bir yansıması.

Çok fonksiyonlu bir makine olarak hem dondurma, hem donmuş yoğurt hem de sorbe hazırlama imkanı sunuyor. 300 ml’lik kapasiteli kapasite kolaylıkla ev için yeterli geliyor. Donmuş tatlı hazırlama işini hızlıca 2-6 dakika arasında tamamlıyor.

Makinenin en büyük artılarından biri küçük boyutlu olması. Alan kaplamadan tasarruf sağlıyor. Diğer elektrikli aletlerin arasında rahatlıkla yerini alabiliyor. Premium paslanmaz çelik kaplamasıyla mutfağın zarif ve şık havasını destekliyor.

Fiyatına göre üst segmentte yer alan makine, WMF kalitesi sayesinde uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanılabiliyor. 300 ml’lik kapasiteli iç kabın yanında gelen dondurma kaşığı pratik kullanım sağlıyor.

Fiyatı 4.999 TL olan WMF KitchenminisR Dondurma Makinesi, küçük aileler ve tek kişilik tüketimler için kaliteli ve kompakt bir seçenek sunuyor. WMF kalitesinin yanında uygun fiyatı ile de dikkat çekiyor.

Cookplus Mutfaksever 2 ın 1 Doğrayıcı ve Dondurma Makinesi

Image 25
En İyi Dondurma Makinesi Tavsiyeleri Ve Markaları 18

Bu ürün hem dondurma hem de sorbe yapabilen 2 işlevli bir makinedir. Hem evde pratik kullanım sağlar hem de yemek tariflerinde kullanım imkanı sunar. Makine yumuşak dondurma ve meyveli sorbe gibi atıştırmalıkları kolayca hazırlayabilme özelliğine sahiptir.

Makinenin çelik gövdesi sağlamlık sağlar. Tek tuşla çalışan makine kullanımı kolaylaştırır. Farklı büyüklükteki hazne ağızlıkları farklı miktarlarda karışım hazırlamayı mümkün kılar. Özellikle çocuklu aileler için pratik bir alternatif sunar.

Hem taşınabilir hem de rahat depolanabilir tasarımı sayesinde mutfak dolabında da yer kaplamaz. Hem zamandan hem de emekten tasarruf etmesi bakımından kullanışlıdır. Farklı renk seçenekleriyle de mutfak dekoruna uyum sağlar.

Fiyatına göre makinenin işlevi ve kalitesi tatmin edicidir diyebilirim. Hem profesyonel hem de ev kullanıcıları için uygun bir ürün olduğu kanaatindeyim. Özellikle yaz aylarında sorbe ve dondurma tarifleri için pratik bir yardımcı olacaktır.

Kiwi 4704 2 Hazneli Dondurma Makinesi

Image 26
En İyi Dondurma Makinesi Tavsiyeleri Ve Markaları 19

Bu dondurma makinesi 2 farklı hazneyle aynı anda iki çeşit dondurma hazırlamanızı sağlıyor. Böylece çikolatalı ve meyveli dondurmayı birlikte soğutabilir, farklı zevklere hitap eden alternatifler sunabilirsiniz. Makine ayrıca kolay temizlenebilen parçalara sahip olduğundan bakımı da rahat.

Makinenin en önemli artılarından biri emniyet kilidi sayesinde güvenli kullanım sunması. Motor çalışırken kilidi devreye sokarak Riskleri minimize ediyor. Karıştırma çubuklarının çıkarılabilir olması da konforlu kullanım sağlıyor.

12 Watt gücüyle dondurmaları hızlıca soğutabiliyor. 1 litrelik hacmi sayesinde 500 ml’lik sütlerle kolayca dondurma yapılabiliyor. İç haznenin yapışmayan özelliğiyle lezzet korunuyor.

Olumsuz yönü haznelerin biraz dar olması. Aynı anda bol miktarlarda dondurma yapmak zorlaşıyor. Fiyatına göre kalite ve performansı yüksek bulunan bu makine, ev kullanımı için uygun bir seçenek. Kısıtlı bütçeli kullanıcılar için değerlendirilebilir.

Ariete Party Time Dondurma Makinesi

Image 27
En İyi Dondurma Makinesi Tavsiyeleri Ve Markaları 20

Cihazın kırmızı rengi dikkat çekici ve şık bir görünüme sahip. 1,5 litrelik kapasiteli makine, dondurmayı kolayca hazırlamanızı sağlıyor. Çıkarılabilir çift yalıtımlı kase sayesinde dondurmayı 24 saat önceden soğutup makineye yerleştirebilirsiniz. Üst kattaki şeffaf kapak ise malzeme eklemenize imkan tanıyor. 12W gücündeki cihaz dondurmayı sadece 30 dakikada hazırlıyor.

Makine kolay kurulup çalıştırılıyor. Kaseyi yerleştirip sos veya meyve ekledikten sonra makineyi çalıştırın ve karıştırma işlemi otomatik yapılıyor. Dondurma sosu ve malzemeleri eklemeyi sağlayan şeffaf kapak pratik bir özellik.

Fiyatı 4.290 TL olan ürün, performansına ve sunmuş olduğu kolay kullanım imkanına göre makul bir fiyatlama sunuyor. Hem küçük aileler hem de partiler için uygun kapasitesiyle öne çıkıyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Netflixte en çok izlenen diziler!