En İyi Kulak Üstü Kulaklık Tavsiyeleri ve Markaları 

Günümüzde müzik dinlemek, film ve dizi izlemek ya da online oyun oynamak için sıkça kullandığımız kulaklıklar hayatımızın bir parçası haline geldi. Pek çok farklı model ve marka bulunan kulak üstü kulaklık pazarında kaybolmamak için bazı ölçütlere göre değerlendirme yapmak gerekiyor. Burada size popüler kulak üstü kulaklık markalarından ve modellerinden bahsedeceğim. Böylelikle ihtiyaçlarınıza uygun en iyi kulaklığı seçebilirsiniz.

En İyi Kulak Üstü Kulaklıklar

 • Apple AirPods Max Kulak Üstü Kulaklık
 • Bang & Olufsen Beoplay Kulak Üstü Kulaklık
 • JBL Tour One NC Kulak Üstü Kulaklık
 • Sennheiser PXC 550-II Kulak Üstü Kulaklık
 • Philips Fidelio L3/00 Kulak Üstü Kulaklık
 • Bose Noise Cancelling Kulak Üstü Kulaklık
 • Beats Studio Pro Kulak Üstü Kulaklık
 • Sony WHH910NL Kulak Üstü Kulaklık
 • Marshall Major IV Kulak Üstü Kulaklık
 • Anker Soundcore Life Q30 Kulak Üstü Kulaklık

Apple AirPods Max Kulak Üstü Kulaklık

Image 79
En İyi Kulak Üstü Kulaklık Tavsiyeleri Ve Markaları  11

Tasarım ve Konfor

 • Ürünün tasarımı mükemmel seviyede. Kulaklık kafada hafif ve konforlu hissettiriyor.
 • Kulaklıkların üzerindeki yumuşak kulak yastıkları kulağa uyum sağlıyor ve saatlerce rahat kullanım imkanı sunuyor.
 • Kulaklıkların çevresindeki alüminyum gövde kolayca katlanabilir ve orta bölümündeki kaydırıcı mekanizma sayesinde uzun süre boyunca rahat taşınabiliyor.
 • Ürünün bej rengi heyecan verici ve şık görünümüyle dikkat çekiyor.

Ses Kalitesi

 • Apple AirPods Max kulaklıkları müzik dinleme deneyimini bir üst seviyeye taşıyor. Ses kalitesi oldukça iyi.
 • Kulaklıkların üzerindeki yüksek kaliteli hoparlörler her türlü müziği gerçekçi ve ayrıntılı bir şekilde yansıtıyor.
 • Ses dinamik aralığı geniş. Disklere özgü detaylar bile net olarak duyulabiliyor.
 • Aktif gürültü önleme özelliği sayesinde arka plandaki gürültüler engelleniyor ve odaklanma sağlanıyor.
 • Bluetooth bağlantısı mükemmel çalışıyor. Hiçbir aksaklık yaşanmıyor.

Pil Ömrü

 • Kulaklıkların pil ömrü Apple’ın vaat ettiği üzere yaklaşık 20 saat civarında. Bu rakam müzik dinleme için yeterli.
 • Kulaklıklar 5 dakikalık şarjla yaklaşık 1-1.5 saat daha kullanıma devam edebiliyor.
 • Şarj kutusu ile toplamda 3-4 gün boyunca kesintisiz kullanım imkanı sunuyor.

Bang & Olufsen Beoplay Kulak Üstü Kulaklık

Image 80
En İyi Kulak Üstü Kulaklık Tavsiyeleri Ve Markaları  12

Tasarım ve Konfor:
Kulaklık çok hafif, sade ve zarif bir tasarıma sahip. Kullanılan malzemelerin kalitesi ve işçiliği ön plana çıkıyor. Kulak yastıkları yumuşak kuzu derisinden, başbantı ise dana derisinden imal edilmiş. Dayanıklı alüminyum kasa kullanılmış. Kulaklık hayli konforlu ve uzun süre kullanımda rahatsız etmiyor.

Ses Kalitesi:
Titanyum sürücüler müzik dinleme deneyimini üst seviyeye taşıyor. Her melodi detayı ve ton ayrımı tertemiz duyuluyor. ANC özelliği sayesinde dış gürültü minimalize ediliyor.

İşlevsellik:
Kulaklıkta yer alan dokunmatik kontrol tuşlarıyla her işlev kolayca erişilebiliyor. Uzun pil ömrü sayesinde kesintisiz müzik keyfi sunuyor. Hızlı şarj özelliğiyle kısa sürede doluyor.

JBL Tour One NC Kulak Üstü Kulaklık

Image 81
En İyi Kulak Üstü Kulaklık Tavsiyeleri Ve Markaları  13

Özellikler:

 • Tipi: Kablosuz Bluetooth Kulaklık
 • Modeli: JBL Tour One NC
 • Rengi: Siyah
 • Aktif Gürültü Önleme (ANC): Var, 8 mikrofonlu
 • Pil Ömrü: Hibrit BT+ANC açıkken 25 saat, BT açıkken 30 saat
 • Şarj Süresi: 2 saat
 • Frekans Aralığı: 20-20.000 Hz
 • Bluetooth Versiyonu: 5.0
 • Ses Kodekleri: AAC, SBC
 • Mikrofon Sayısı: 2 adet mikrofon
 • Hoparlör Büyüklüğü: 40mm
 • Ağırlık: 240gr

JBL markasının üst seviye kablosuz kulaklık modellerinden biri olan Tour One NC, gelişmiş aktif gürültü önleme özelliğiyle dikkat çekiyor. 8 adet mikrofon sayesinde etkin ANC sağlıyor. Kulak üstü tasarımı ve yumuşak kulaklık yastıklarıyla uzun süre rahat kullanım imkanı sunuyor.

Ses kalitesi JBL’nin ünlü bass performansıyla öne çıkıyor. Geniş frekans aralığı sayesinde her tür müziği doğal ve dengeli bir şekilde sunuyor. Bluetooth bağlantısı kaliteli ve kesintisiz çalışıyor.

Pil ömrü Bluetooth kullanımda 30 saat, ANC açıkken 25 saat olarak veriliyor. Hızlı şarj özelliği sayesinde 2 saatte tam doluyor.

Sennheiser PXC 550-II Kulak Üstü Kulaklık

Image 82
En İyi Kulak Üstü Kulaklık Tavsiyeleri Ve Markaları  14

Tasarım ve Konfor:

Sennheiser PXC 550-II sağlam ve kaliteli bir malzeme kullanımıyla ön plana çıkıyor. Kulaklıklar yumuşak deri kaplı yastıklar sayesinde uzun süre kullanımda rahatsız etmiyor. Çift yönlü katlanabilen tasarımı sayesinde kolayca taşınabilir. Kulaklıkların ağırlığı 229 gram olup uzun süre takılınca baskı hissettirmiyor.

Ses Kalitesi:

Kulak üstü tasarımına rağmen ses kalitesi beklenenin üzerinde. 32mm dinamik sürücüler sayesinde her tınının ayrıntısını yakalayabiliyorsunuz. Pop, caz, klasik müzik gibi çeşitli türlerde yüksek performans sağlıyor. Aynı zamanda telefon görüşmelerinde de karşı tarafın sesini net duyabiliyorsunuz.

Özellikler:

Etkileşimli kontrol tuşu sayesinde artırma/azaltma, şarkı değiştirme, çağrı kabul/reddetme gibi işlevleri kolay erişebiliyorsunuz. 30 saate kadar pil ömrü sunuyor. BT 5.0 ile kablosuz bağlantı hızlı ve kararlı. Engellenen arka plan gürültüsü (ANC) sayesinde seyahatlerinizde rahatsız edici sesleri minimize edebiliyorsunuz. USB-C şarj girişiyle hızlı şarj alabiliyorsunuz.

Fiyat/Performans:

PXC 550-II’nin Türkiye fiyatı yaklaşık 7000-7500 TL bandında değişiyor. Bu fiyata kaliteli malzeme, uzun pil ömrü, iyi ses kalitesi ve kablosuz ANC özellikleri sunuyor. Rakipleriyle karşılaştırıldığında avantajlı bir fiyata sahip. Özelliklerine göre gayet iyi bir fiyat/performans oranı sağlıyor.

Philips Fidelio L3/00 Kulak Üstü Kulaklık

Image 83
En İyi Kulak Üstü Kulaklık Tavsiyeleri Ve Markaları  15

Tasarım ve Konfor:
Kulaklık minimalist bir tasarıma sahip. Kulaklıklar yumuşak deri kaplı yastıklarıyla rahat bir takılma sağlıyor. Kulaklıklar hafif olduğu için uzun süre takılmasında herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor. Kulaklıkların üst kısmında kablosuz bağlantı, şarj, ses ve arama butonları bulunuyor. Butonlar kolay erişilebilir konumda.

Ses Kalitesi:
Kulaklık Dynamic bass boost özelliği sayesinde derin ve net bir ses deneyimi sunuyor.Yüksek, orta ve alçak perdeli sesler dengeli bir şekilde duyulabiliyor. Mikrofon sesi de gayet net aktarıyor. Kulak içi tasarımı sayesinde dışarıdan gelen sesleri oldukça iyi önleyebiliyor.

Pil Ömrü:
Şarjla birlikte kablosuz kulaklık 20 saate kadar müzik dinlenmesine imkan tanıyor. Hızlı şarj özelliği sayesinde 15 dakikalık şarjla 2 saate kadar müzik keyfi sunuyor. Pil ömrü beklentileri karşılıyor.

Bağlantı:
Kulaklık Bluetooth 5.0 teknolojisi sayesinde ses kalitesinde herhangi bir kayıp yaşanmadan 10 metreye kadar kablosuz bağlantı sağlayabiliyor. Kulaklık çiftliğe kolaylıkla bağlanabiliyor.

Bose Noise Cancelling Kulak Üstü Kulaklık

Image 84
En İyi Kulak Üstü Kulaklık Tavsiyeleri Ve Markaları  16

Bose, uzun yıllardır sessizlik teknolojisi alanında önemli gelişmelere imza atmış bir markadır. Bose QuietComfort 700, şirketin yeni nesil aktif gürültü önleme teknolojisine sahip kablosuz kulak üstü kulaklığıdır. Kulaklık hem ses kalitesi hem de sessizlik özellikleriyle öne çıkıyor.

Tasarım:
Kulaklık minimal ve sade bir tasarıma sahiptir. Kulaklığın üzerindeki dokunmatik yüzey sayesinde müzik kontrolü kolayca yapılabiliyor. Kulaklık üzerinde bulunan butonlara hafif dokunuşlarla müziği duraklatıp başlatabilir, şarkı değiştirebilir ve ses seviyesini ayarlayabilirsiniz. Kulaklık birleştirmesi konforlu ve hafiftir.

Ses Kalitesi:
Bose’un uzun yıllardır üzerinde çalıştığı aktif gürültü önleme teknolojisi sayesinde müzik kalitesi üst seviyededir. Kulak içi yerleşiminden ötürü her tür müziği doğal ve net bir şekilde dinleyebilirsiniz. Yüksek ve alçak frekanslardaki performansı da övgüye değer.

Gürültü Önleme:
Kulaklık 11 farklı seviyede gürültü önleme sağlar. Uçak, trene veya kalabalık yerlerde kullandığınızda çevredeki sesleri neredeyse tamamen engelleyebilir. Gürültü önleme yaparken müziğin netliğinden asla ödün verilmiyor.

Pil Ömrü:
Bir şarjla 20 saate kadar kesintisiz müzik dinleyebilirsiniz. Hızlı şarj özelliği sayesinde 15 dakikalık şarjla 2 saate kadar ekstra pil alınabilir.

Beats Studio Pro Kulak Üstü Kulaklık

Image 85
En İyi Kulak Üstü Kulaklık Tavsiyeleri Ve Markaları  17

Tasarım ve Konfor: Kulaklık tamamen kapalı bir tasarıma sahip. Kaplar yumuşak yastık dokulu deriden yapılmakta ve uzun süre takıldığında rahatsızlık vermemekte. Kulaklığın üzerinde ANC (Aktif Gürültü Önleme) ve Bluetooth kontrolleri bulunmakta. Kulaklık ağırlığı olarak hafif sayılmakta.

Ses Kalitesi: Beats’in kaliteli ses sunmasıyla bilinen marka ve bu modelde de beklentileri karşıladığı görülüyor. Bass odaklı ancak diğer frekans aralıkları da dengeli sunan ses kalitesine sahip. ANC özelliği sayesinde arka plandaki gürültüleri büyük oranda engelliyor.

Pil Ömrü: Şarjla 22 saate kadar kablosuz kullanım imkanı sunuyor. Yaklaşık yarım saatlik şarjla bile yaklaşık 5 saatlik kullanım imkanı var. Hızlı şarj özelliği de bulunuyor.

Bağlantı: Kulaklık Bluetooth 5.0 ile kablosuz olarak bağlanabiliyor. iOS ve Android cihazlarla uyumlu. Hızlı eşleşme ve sessiz ara yüz özelliklerine sahip. Ayrıca Siri ve Google Asistan ile ses komutu verilebiliyor.

Fiyat/Performans: 1,300 TL’lik fiyatıyla ANC özellikli kablosuz kulaklık segmentinde öne çıkıyor. Güçlü pil ömrü, kaliteli ses ve rahat kullanım sunan bu modele yatırım yapan kullanıcılar memnun kalacaktır.

Sony WHH910NL Kulak Üstü Kulaklık

Image 86
En İyi Kulak Üstü Kulaklık Tavsiyeleri Ve Markaları  18

Tasarım ve Konfor
Kulaklıklar hafif bir yapıya sahip. Kulak kısımları yumuşak malzemeden imal edilmiş olup uzun süre kullanımda rahatsızlık vermiyor. Kulaklık bandı rahat bir şekilde ayarlanabiliyor. Kulaklıkların katlanabilir tasarımı sayesinde kolayca taşınabiliyor. Kulaklıkların mavi rengi şık görünümdedir.

Performans
Kulaklıkların aktif gürültü engelleme özelliği etkili çalışıyor. Uçak, otobüs ve benzeri ortamlarda dışarıdaki gürültüyü büyük ölçüde bastırıyor. Kulaklıkların ses kalitesi beklentileri karşılıyor. Yüksek, orta ve alçak frekanslar dengeli bir şekilde üretiliyor. Sony uygulamasından eşitlikçi ayarlarıyla ses deneyimi özelleştirilebiliyor.

Pil Ömrü ve Bağlantı
Kulaklıkların pil ömrü yaklaşık 30 saat olup hızlı şarj özelliğine sahip. Tam dolumda 1,5 saatte doluyor. Bluetooth bağlantısı sorunsuz çalışıyor. Mikrofon performansı da yeterli seviyede.

Marshall Major IV Kulak Üstü Kulaklık

Image 87
En İyi Kulak Üstü Kulaklık Tavsiyeleri Ve Markaları  19

Tasarım ve Konfor

Marshall Major IV, şirketin ünlü gitar simgesini kulaklıklarında taşıyan minimal ve sağlam bir tasarıma sahip. Kulaklıklar katlanabilir bir şekilde tasarlanmış. Kulaklıkların üzerindeki yumuşak deri kaplama sayesinde uzun süre kullanımda da rahatsız etmiyor. Kulak içi tipte tasarlanan kulaklıklar bazı kullanıcılar için sıkıntı yaratsa da çoğu kişiye uygun gelen ortalama bir konfor seviyesi sunuyor.

Ses Kalitesi

Marshall firmasının müzik aletleri alanındaki deneyiminin kulaklıklara da yansıdığını söyleyebiliriz. Kulaklıkların 40mm’lik dinamik sürücüleri sayesinde çok net ve ayrıntılı bir ses deneyimi sunuyor. Gitar ve vokal içerikler başta olmak üzere tüm müzik türlerinde üst düzey bir performans sergiliyor. Bluetooth bağlantısı sayesinde müzik içeriklerin kayıpsız iletimi de sağlanıyor.

Pil Ömrü ve Bluetooth Özellikleri

Kulaklıkların pil ömrü üretici tarafından 20 saate kadar olarak açıklanmış. Pratik kullanımda bu süre biraz daha azalmış olabilir. Hızlı şarj özelliği sayesinde 15 dakikalık şarjla yaklaşık 3 saatlik kullanım sunuyor. Bluetooth 5.0 teknolojisi sayesinde kablosuz özellikler oldukça iyi. Kulaklıklar arasında maksimum 10 metreye kadar kesintisiz bağlantı kurabiliyor.

Anker Soundcore Life Q30 Kulak Üstü Kulaklık

Image 88
En İyi Kulak Üstü Kulaklık Tavsiyeleri Ve Markaları  20

Tasarım ve Konfor
Life Q30 tasarım olarak klasik bir kulak üstü kulaklıktır. Kulaklıkları yumuşak köpük malzeme ile kaplı ve hafızalıdır. Bu sayede uzun süre kullanımda bile rahatsızlık vermez. Kulaklıklar başa konforlu bir şekilde oturur. Kulaklıklar ve kafa bandı dönerek istenilen konuma ayarlanabilir. Bu sayede herkes için uyumluluk sağlanmış. Ağırlığı 260 gram civarında olduğu için uzun süre kullanımda yormaz.

Performans
Life Q30’un en önemli özelliği aktif gürültü önleme (ANC) sistemidir. Bu sayede ortam gürültüsü %95 oranında engellenir. Böylece müzik keyfi maksimum seviyeye çıkar. ANC’nin etkinliğini üç farklı modda (Ulaşım, Dış Mekan, İç Mekan) ayarlayabilirsiniz. Ses kalitesi beğeniye değerdir. 40mm’lik dinamik sürücüler sayesinde net ve zengin bir ses deneyimi yaşarsınız. Yüksek/alçak frekans dengesi de ihmal edilmemiş.

Pil Ömrü ve Şarj
Life Q30’un en büyük artılarından biri uzun pil ömrüdür. Gürültü önlemenin açık olduğu modda 40 saate, kapalı olduğunda ise 60 saate kadar çalma süresi alabilirsiniz. Hızlı şarj özelliği sayesinde 5 dakikalık şarjla 4 saat daha kullanım imkanı sunar. USB-C ile şarj edilir.

Bağlantı Özellikleri
Life Q30 NFC ile hızlı eşleştirme desteği sayesinde kolayca cihazlarınıza bağlanabilirsiniz. Aynı anda iki farklı cihazla bağlantı kurabilme özelliğine de sahiptir. Bluetooth 5.0 ile 15 metreye kadar kesintisiz bağlantı sunar. Mikrofonu sayesinde görüşme yapabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Netflixte en çok izlenen diziler!