En İyi Toz Torbasız Süpürge Önerileri ve Markaları 

Günümüzde artık pek çok evde toz torbasız süpürgeler tercih edilmektedir. Çünkü bu tür süpürgeler daha pratik ve temizlik işlemlerini kolaylaştırmaktadır. Toz torbası kullanılmadığı için süpürme sonrası torbaya boşaltma gibi bir işlem yapılmaz.

Peki hangi toz torbasız süpürge modelleri ev kullanımına uygun ve etkilidir? Hangi markalar öne çıkmaktadır? Bu yazıda en iyi toz torbasız süpürge önerilerine ve önde gelen markalara yer verilecektir.

En İyi Toz Torbasız Süpürgeler

 • Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2 Elektrikli Süpürge
 • Nilfisk Meteor Deluxe 800W Torbasız Elektrikli Süpürge
 • Arzum AR4095 Olimpia Smart Cyclone 899 W Toz Torbasız Süpürge
 • Miele Blizzard Cx1 Red Edition Powerline Skrf3 Elektrikli Süpürge
 • Bosch Bgc1Ub130 Toz Torbasız Elektrikli Süpürge
 • Philips Marathon Ultimate XB9185/07 899 W Toz Torbasız Süpürge
 • Samsung VCC45W0S3R Toz Torbasız Elektrikli Süpürge
 • Miele Blizzard Cx1 Comfort Xl Lotos Skmf5
 • Siemens Vsx4xtrm2 Toz Torbasız Hepa Filtreli Süpürge
 • Bosch BGS7POW1 800 W Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2 Elektrikli Süpürge

Image 28
En İyi Toz Torbasız Süpürge Önerileri Ve Markaları  11

Dyson markasının yeni nesil kablosuz fırçalı süpürgesi olan Cinetic Big Ball Absolute 2, kabloya ihtiyaç duymadan temizlik yapmayı sağlıyor. Dyson’ın patentli Cinetic teknolojisi sayesinde, hava akımı ile tozun emilmesini ve böylece bataryanın daha uzun süre dayanmasını sağlıyor.

Cihazın en önemli özelliklerinden biri olan HEPA filtresi, toz ve alerjenlerin %99,97’sini yakalayarak havayı temizliyor. Böylece ev içinde alerjik hastalıklara sebep olabilecek partiküller evden uzaklaştırılmış oluyor. Fırça takımı sayesinde her yerden kolayca toz ve kirler alınabiliyor.

Cihazın tasarımı da dikkat çekici özelliklerinden biri. Küresel formdaki gövde sayesinde mobilya altları ve köşeler de rahatlıkla temizlenebiliyor. 180 derece dönebilen kablosuz fırça kolu ile kolay erişilemeyen yerlere de ulaşılabiliyor.

Cihazın en önemli avantajlarından biri de uzun süreli pil ömrü. Dyson’ın iddiasına göre, tek şarj ile tam 60 dakika boyunca kesintisiz olarak kullanılabiliyor. Böylece evin tamamı kolaylıkla temizlenebiliyor.

Nilfisk Meteor Deluxe 800W Torbasız Elektrikli Süpürge

Image 29
En İyi Toz Torbasız Süpürge Önerileri Ve Markaları  12

Nilfisk markasının ürettiği Meteor Deluxe EU modeli çift turbo başlıklı toz torbasız elektrikli süpürge, güçlü emişi ve basit kullanımıyla dikkat çekiyor.

Tasarımı ve Özellikleri:

 • Çift turbo teknolojisi sayesinde hızlı ve güçlü emiş sağlıyor.
 • Toz torbası ihtiyacı olmadığı için kullanım kolaylığı sunuyor.
 • İki ayrı başlık bulunuyor. Birisi iç mekanlarda, birisi dış mekanlarda kullanılabiliyor.
 • LED ekran ve tutamak üzerindeki düğmeler sayesinde basit kontrol sağlanıyor.
 • Fişten şarj edilebilen lityum iyon pil takılabiliyor.
 • Aksesuarlarla farklı yüzeylerde kullanım imkanı var.

Kullanım Deneyimi: Güçlü emişi, çift başlığı ve basit kullanımı sayesinde ev içi temizlik için etkili bir çözüm sunuyor. Pil sürümü sayesinde her yerde kullanılabiliyor. Fiyatına göre çok iyi bir performans sergiliyor. Toz torbası ihtiyacı olmaması maliyetleri düşürüyor.

Arzum AR4095 Olimpia Smart Cyclone 899 W Toz Torbasız Süpürge

Image 30
En İyi Toz Torbasız Süpürge Önerileri Ve Markaları  13

Tasarım ve Ergonomi:
Süpürge kompakt ve şık bir tasarıma sahip. Kullanım kolaylığı sağlayan yuvarlak plastik şaseye sahip. Uzun süre elde tutulabilmesi için ergonomik bir sap kullanılmış. Kullanıcıya rahat ve kolay kullanım imkanı sunuyor.

Filtre Sistemi:
Süpürgenin en önemli özelliği cyclone teknolojisi sayesinde toplanan toz ve kirliliği efektif bir şekilde süzüyor olması. İçerisindeki filtre sistemi sayesinde toz ve partiküllerin %99’u tutulabiliyor. Filtre kolayca temizlenebiliyor.

Güç ve Performans:
800W gücündeki moturu sayesinde yüksek emiş gücü sağlıyor. Farklı zemin tiplerinde (halı, parket, mermer vs.) kolayca temizlik yapmaya imkan veriyor. Üç farklı güç moduna (Eko, Normal, Maksimum) sahip.

Destekleyici Özellikler:
Uzun menzilli elektrikli süpürge olmasının yanı sıra ek aksesuarları (toz torbası, fırça, el tubu) da bulunuyor. Dolapta veya duvara asılabilen standı sayesinde kullanım dışında pratik bir şekilde saklanabiliyor.

Miele Blizzard Cx1 Red Edition Powerline Skrf3 Elektrikli Süpürge

Image 31
En İyi Toz Torbasız Süpürge Önerileri Ve Markaları  14

Miele, uzun yıllardır ev aletleri alanında köklü ve güvenilen markalar arasında yer almaktadır. Miele Blizzard CX1 de bugüne kadar ürettikleri kaliteli elektrikli süpürgelerden biridir. Kırmızı renkli gövdesiyle dikkat çeken bu model, güçlü emişi ve kolay kullanımıyla süpürme işlemini hızlı ve verimli bir şekilde yapmayı başarıyor.

Tasarım olarak klasik Miele kalitesini yansıtan CX1, diğer modellere göre daha ince ve hafif bir gövdeye sahip. Bu sayede rahatça kullanım sunuyor ve uzun süre elde taşınabiliyor. Kırmızı rengiyle odanın dekoruna da renk katıyor. Tek tek parçalara ayrılabilen başlık ve tablalar ile her yerde kolaylıkla temizlik yapılabiliyor.

Emme gücü olarak yüksek olan CX1, toz, kırıntı, kıl ve diğer partiküllerin hızlıca emilmesini sağlıyor. 430 Watt gücündeki motor emiş kabiliyetini en üst seviyede tutuyor. Ayrıca üç farklı emiş gücü seçeneği ile farklı zemin türlerine göre ayarlanabiliyor. Bu sayede zemin türü ne olursa olsun kaliteli bir temizlik imkanı sunuyor.

Su deposu ve elektrikli filtresi sayesinde toz torbası kullanılmadan uzun süre boyunca temizlik yapılabiliyor. Filtre kolayca temizlenebildiği için bakım ve onarım gerektirmiyor. Ayrıca 470 ml’lik büyük su deposu ile uzun süreli kullanıma imkan tanıyor.

Miele CX1’in kolay manevra edilebilen tekerlekleri, uzun süre ayakta durma gerektirmeden rahat kullanım sunuyor. Ergonomik şekilli tutma kulpunun da etkisiyle kolayca kontrol edilebiliyor. Hava filtresi sayesinde içeriye toz çıkışı olmuyor. 67 desibel seviyesindeki gürültü düzeyi de dar alanlarda rahatsız edici değil.

Genel olarak Miele CX1, güçlü emişi, kolay kullanımı, minimal bakım ihtiyacı ve uzun ömürlü yapısıyla öne çıkıyor. Kaliteli temizlik sunan ve uzun yıllar sorunsuz çalışacak bir elektrikli süpürge arayanlar için oldukça önerilebilir. Fiyat/performans oranı da yüksek bir modeldir diyebiliriz.

Bosch Bgc1Ub130 Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Image 33
En İyi Toz Torbasız Süpürge Önerileri Ve Markaları  15

Süpürge silindirik bir gövdeye sahip. Tutuş kayışı ve motor kısmı esnek bir tasarıma sahip bu sayede rahatça kullanım sunuyor. Ağırlığı 3.3 kg civarında olduğu için uzun süre kullanımda yorucu olmuyor. Süpürgenin üst kısmında bulunan filtre kapağı kolayca açılıp temizlik yapılabiliyor. Tamamen plastikten imal edildiği için dayanıklı. Renk seçeneği sadece siyah.

Emiş Gücü:
1.200 Watt gücündeki motoru sayesinde yüksek emiş gücü sunuyor. Halı, kilim, tam yer gibi farklı zeminlerde rahatlıkla toz ve kirleri emiyor. Özellikle halı zeminlerde mükemmel sonuç alınıyor.

Filtre Sistemi:
HEPA filtre sistemine sahip. Bu sayede en ufak toz taneciklerine kadar yakalayabiliyor. Filtre kolayca temizlenebiliyor.

Aksesuarlar:
Tutuş kayışı, fırça ucu, sopası ve çeşitli uçlar sayesinde farklı zeminlerde etkili kullanım sağlıyor.

Menzil ve Pil Ömrü:
Kablosuz olarak 10 metre menzile sahip. Pil ömrü ise 40 dakika civarında.

Fiyat/Performans:
1.200 – 1.500 TL arası fiyat avantajı sunuyor. Kaliteli marka olması ve sunmuş olduğu performansa göre fiyat/performans oranı yüksek.

Philips Marathon Ultimate XB9185/07 899 W Toz Torbasız Süpürge

Image 34
En İyi Toz Torbasız Süpürge Önerileri Ve Markaları  16

Tasarım:
Cihaz koyu opal yeşili rengi ile dikkat çekmektedir. Plastikten üretilmiş gövde sabit ve dayanıklı görünümdedir. 6.2 kg ağırlığı ile taşıması kolaydır. Telefonik boru ve ergonomik tutma kolu sayesinde zorlu saatlerde dahi rahat kullanım imkanı sunmaktadır.

Performans:
Cihazın kalbi olan PowerCyclone 10 teknolojisi güçlü emiş için tasarlanmıştır. 899W giriş gücü ile hiç bir zemin tipinde performans düşüklüğü yaşanmaz. 77 desibel sesi ile kullanım esnasında rahatsız edici değildir. 2.2 litrelik toz haznesi ile uzun süre kesintisiz çalışabilmektedir.

Filtrasyon:
HEPA 13 standardına eşdeğer Allergy H13 filtresi ile toz, polen, evcil hayvan tüyleri gibi ince partikülleri %99.9 oranında yakalar. Filtrenin temizlenme ihtiyacı PowerMax sensörü ile kullanıcıya bildirilir.

Başlık:
TriActive Ultra LED başlık ışık yardımıyla gizli kalan kirleri de ortaya çıkarır. Hem kalın hem ince tozları etkili bir şekilde içeri alır. Fırça yardımıyla mobilya ve döşemelerdeki tozlar da kolayca alınır.

Kullanım:
Cihazın uzaktan kumandası sayesinde kolay kontrol sağlanır. Otomatik açılış/kapanma özelliği pratiklik kazandırır. 11 metreye varan çalışma yarıçapı evin her köşesine ulaşımı kolaylaştırır.

Samsung VCC45W0S3R Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Image 35
En İyi Toz Torbasız Süpürge Önerileri Ve Markaları  17

Samsung’un klasik yatay süpürge görünümüne sahip olan VCC45W0S3R, kolay kullanım ve saklama avantajı sağlamaktadır. Tüm parçaları yüksek kalite plastikten üretilmiş olup dayanıklı görünmektedir. 6 metrelik uzun kablosu ve otomatik sarıcısı sayesinde geniş alanlarda rahatça kullanılabilir. Teleskopik boru sayesinde süpürgenin uzunluğu ayarlanabilmektedir.

Performans
700W güçlü motora sahip olan ürün, halı, kilim, zemin gibi farklı yüzeylerde etkili toz kaldırma sağlamaktadır. 190W emiş gücü sayesinde derinlerdeki tozlar da rahatça alınmaktadır. Toz haznesi kapasitesi 1.3 litre olup uzun süre kullanım imkanı sunar. Yıkanabilir filtre sayesinde bakım ve temizlik kolaydır. Tek odak noktası toz kaldırmak için ayrı su haznesi bulunmamaktadır.

Teknoloji
Samsung VCC45W0S3R’de siklon teknolojisi kullanılmaktadır. Bu sayede hava akışı optimize edilip tozlar etkili bir şekilde ayrılmaktadır. Herhangi bir EPA/HEPA ileri filtrasyon sistemi bulunmamaktadır. Ancak ortalama bir ev için yeterli filtreleme sağlamaktadır. Twin chamber sistemi sayesinde tozlar filtrede birikmeden hazneye ulaşmaktadır.

Kullanım Kolaylığı
Ürünün kolay taşınabilir ve kullanışlı tasarımı, kullanım kolaylığını artırmaktadır. Park pozisyonunda dikey konumda ve rahatça saklanabilir. Uzun menzilli kablosu ve teleskopik borusu sayesinde her odada rahatça kullanılabilir. 82 desibel seviyesindeki sessiz çalışması konfor sağlar.

Miele Blizzard Cx1 Comfort Xl Lotos Skmf5

Image 36
En İyi Toz Torbasız Süpürge Önerileri Ve Markaları  18

Miele, uzun yıllardır ev aletleri sektöründe kendini kanıtlamış, kalite ve güvenilirliğiyle tanınan bir markadır. Bu incelememizdeki Miele Blizzard CX1 Comfort XL de markanın üst segment robot süpürgelerinden biridir. Hem tasarım hem performans hem de kullanım kolaylığıyla rakiplerinin önünde yer aldığını söyleyebiliriz.

Tasarım olarak klasik Miele tarzını yansıtan ürün, yatay konumlandırılmış silindir şeklindeki gövdesiyle dikkat çekiyor. Üst kısımda bulunan kumanda paneli ve LED ekran sayesinde gereken ayarları kolaylıkla yapabiliyoruz. Teleskopik borular ve başlıklarla her zemin için uygun ayar yapabiliyor, kolayca saklayıp çıkarabiliyoruz. 8,6 kg ağırlığıyla taşınması da oldukça kolay.

Performans kısmına baktığımızda ise 890W güçlü motora sahip. Yüksek bir vakum gücü sunuyor ve 11 metre yarıçapıyla evin her köşesini temizleme avantajı sağlıyor. 2 litre kapasiteli toz haznesi tek elle boşaltılabiliyor. Hem sert zeminler hem halılar hem de döşemeler için uygun maksimum 3 farklı başlık seçeneği sunuyor. Premium filtre sistemi sayesinde toz ve kirliliği etkili bir şekilde yakalayabiliyor.

Kullanım kolaylığı konusunda da diğer robot süpürgelerden üstün. 6,5 metre uzunluğundaki kablosu sayesinde büyük alanları rahatlıkla kapsayabiliyor. Otomatik kablo sarıcısı ile kullanım sonrası kabloyu düzenli bir şekilde sarabiliyoruz. Ses seviyesi sadece 76 desibel ile ses çıkarmayacağını garanti ediyor.

Siemens Vsx4xtrm2 Toz Torbasız Hepa Filtreli Süpürge

Image 37
En İyi Toz Torbasız Süpürge Önerileri Ve Markaları  19

Siemens VSX4XTRM2, Siemens’in üst düzey performansı düşük maliyetle sunmaya çalıştığı bir elektrikli süpürgedir. Her ne kadar bazı özelliklerinde kesintiler olsa da temel ihtiyaçları karşılayabilen ve kullanışlı bir üründür. Detaylı incelememe konu edilen bu ürünün özelliklerini şu şekilde değerlendirebiliriz:

Emiş türü kuru emiş olması sayesinde toz ve kırıntılar etkili bir şekilde emer ancak sıvı veya ıslak zeminlerde kullanılamaz. Toz torbası olmaması kullanım ve bakım maliyetini düşürse de filtre değişim sıklığı artırır.

1.9 litrelik toz kapasiteli büyük hacimli toz haznesi ile uzun süre kullanıma imkan tanır. Ancak siklon veya EPA/HEPA gibi ileri seviye filtreleme sistemi bulunmaması hava kalitesini düşürebilir.

Kompakt ve hafif tasarımı sayesinde kolayca taşınabilir ve manevra edilebilir. Teleskopik boruyla ulaşılamayan noktalara kolayca ulaşım sağlar. 7 metre uzunluğunda kablonun otomatik sarılması kullanım kolaylığı sağlar.

3 adet tekeri sayesinde yüzeylere zarar vermeden hareket edebilir, toz boşaltma istasyonuna ihtiyaç duymaz. Dar alanları temizlemek için dar aralık ucu aksesuarı sunar.

75 desibel ses seviyesi rahatsız edici düzeyde değildir. A enerji sınıfı verimli bir tüketime sahiptir.

Bosch BGS7POW1 800 W Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Image 38
En İyi Toz Torbasız Süpürge Önerileri Ve Markaları  20

Tasarım olarak klasik bir elektrikli süpürge görünümüne sahip olan BGS7POW1, yatay konumlandırılmış silindir şeklindeki gövdesiyle kullanım kolaylığı sağlıyor. Ayrıca teleskopik borusu sayesinde süpürge yükseklikte kullanılabiliyor. Üst kısımda bulunan tutma yeri ve otomatik kablo sarıcı ergonomik kullanıma imkan tanıyor. Silindir gövdesinin içinde 3 litrelik büyük bir toz haznesi mevcut.

Teknik özelliklerden ilki “toz torbasız” olması. Böylece masraflı torbaların değişimi ortadan kalkıyor. Toz haznesi 3 litre kapasiteli büyük bir hacim sunuyor. EPA/HEPA filtre sistemi sayesinde küçük partiküller dahi yakalanabiliyor. Sensor teknolojisi emiş gücünü otomatik ayarlıyor. QuattroPower motoru güçlü emiş için önemli. Sert zemin ve türbin başlıkları farklı zemin tiplerinde kullanım imkanı veriyor. 11 metre hareket yarıçapı evin her yerinin rahatça süpürülmesini sağlıyor. 72 dB sesi de makul düzeyde.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Netflixte en çok izlenen diziler!